Služby

Tvorba webových stránek

Nabízím tvorbu webových stránek, od statického webu, po redakční systémy, případně i zásahy do současných webových stránek od propojení se sociálními sítěmi po redesign a aplikaci responzivních designů. Webům se věnuji již od roku 2005 (samostatně jako OSVČ od r. 2017)

Statické stránky: vhodné pro zákazníky, kteří chtějí mít veřejně, že poskytují takové služby, uveřejní kontaktní informace a toto nemají potřebu dále upravovat. Jejich výhodou je nízká cena, nulová údržba, platíte dále jen hosting a doménu, nevýhodou je, že pro úpravy jsou už potřeba znalosti tvorby webových stránek.

Redakční systém: na počátku máte vyšší náklady na tvorbu, výhodou je, že následně jednotlivé podstránky si můžete editovat sami z pohodlí administrace webu, nejsou potřeba žádné znalosti webotvorby. Používám jako základ open source redakční systém WordPress, jehož hlavními výhodami jsou jednoduchost, rozšiřitelnost a nezávislost na jednom konkrétním člověku. Na redakčním systémů můžete mít různé kontaktní formuláře, fotogalerie, slidery, rezervační systémy po téměř cokoli, co Vás napadne.

Úpravy, redesigny stránek: Nabízím i úpravy stávajících webových stránek.

« 2 z 4 »

Internetové obchody

Mojí hlavní specializací jsou eshopy, které stavím na open source platformě Prestashop. Internetovým obchodům se věnuji od roku 2014, sám jsem jeden středně velký eshop provozoval, díky čemuž mám přehled i o věcech okolo eshopů. Na rozdíl od základního Prestashopu, který stáhnete na oficiálních stránkách, jej mám uzpůsobený pro český trh (faktura podle českých zvyklostí, normální registrace IČ, číslování objednávek a další věci, které konkurence nabízí jako placené rozšíření)..

Hlavní výhodou mého řešení je snadná rozšiřitelnost o funkce, které potřebujete, nezávislost na jednom vývojáři, většina věcí, které potencionálně budete potřebovat (např. propojení s konkrétním účetním programem, propojení s dopravci, slevovými portály atd), již je hotová a prověřená. K eshopu od nás dostanete manuál a dostanete přístup k databázi videonávodů (postupně se na nich pracuje), které mají moji zákazníci k dispozici zdarma.

 

E shop je ve vašem vlastnictví, žádný pronájem, kde po skončení vám nezbude vůbec nic, můžete si do něj zasahovat jak chcete, rozšiřovat jak chcete, dělat kopie (pokud to nebude v rozporu s licencemi dodatečných rozšíření) , omezují vás fakticky jen technické limity současného programování a hardware.

 

V případě, že plánujete v budoucnu expanzi do zahraničí, tak toto řešení je pro Vás neideálnější, tím, že se jedná o open source platformu , existují moduly (rozšíření) i pro zahraniční systémy jako nějaké ekvivalenty Heureky, dopravci apod. Administrace i eshop je přeložen do víceméně všech běžných jazyků.

 

Ukázkový eshop

Screenshoty z administrace

 

Užitečné:

Co je třeba mít po právní stránce zařízené

Rady, základní znalosti, apod.

« 1 z 4 »

Správa webových stránek

Nemáte čas se starat ať už z časových nebo talentových důvodů o svůj web, ale potřebujete jej udržovat, přidávat texty atd? U mě se dá dohodnout i správa již existujících stránek.

Optimalizace www stránek pro vyhledávače (SEO)

Chcete li návštěvnost, musíte mít správně napsaný web, jak po obsahové, tak po technické stránce. V případě zájmu Vám projdu web, navrhnu, co by bylo potřeba optimalizovat a domluvíme se na dalším postupu.

Zajištění webhostingu, správa linuxových VPS

Každý obsah webu musí být někde uložen, aby byl přístupný potenciálním klientům, o to se stará služba zvaná webhosting. Svým zákazníkům podle potřeby daného projektu zajitím adekvátní webový hosting.

V případě, že máte více webových stránek, případně máte náročnější aplikaci (eshopy, pokud se jim daří, tak časem se stávají výpočetně náročnější), tak Vám nestačí obyčejný sdílený webhosting, potřebujete už vyhrazený výkon, systém, který se už uzpůsobí konkrétnímu projektu. To řeší právě virtualizované servery, které se nastaví dle potřebných požadavků.

 

Grafické práce

Webová grafika – loga, slidy, bannery, atd

Tisky – dárkové poukazy, krabice, reklamní polepy oken/dveří.

« 1 z 2 »

Správa SW/HW

Pro menší firmy ze Zlína a okolí nabízím i správu a servis sítí a IT infrastruktury.

Ohledně případných nákupů nového hardwaru, řeším to stylem, že objednáváte přímo od dodavatele (plátce DPH), takže se nestane, že fakturačně se Vám prodražím o neodpočitatelnou sazbu DPH. Já si jen vyfakturuji čas a práci strávenou s výběrem a případnou instalací nového hardwaru.